Блог

Ключові відмінності між ChatGPT та Bing

13/3/23

На перший погляд реалізація чат-бота ChatGPT і Bing здається ідентичною. Вони виконують схожі процеси але різниця між їхніми мовними моделями створює різні результати.

Ви будете ініціювати нові відповіді, навіть якщо будете повторювати свої підказки. Незалежно від того, яким інструментом ви користуєтеся частіше, вам було б добре знати його унікальні особливості.

Відмінності між ChatGPT і Bing

1. Мета

Незважаючи на те, що і ChatGPT, і Bing AI використовують мовні моделі генеративного попередньо навченого трансформатора (GPT), це різні платформи.

ChatGPT — багатоцільовий чат-бот. Він сканує величезні, але обмежені ресурси, з яких його навчали. Це включає в себе наукові журнали, бізнес-сайти, публікації та Вікіпедію.

Тим часом версія чат-бота від Bing — це, по суті, пошукова система на основі штучного інтелекту. Платформа має більш складну індексацію та сканування, а також вбудовану функцію чату AI. Він діє як пошукова система та чат-бот.

Незважаючи на ці нюанси, ChatGPT і Bing виконують схожі функції.

Маючи правильні підказки, вони могли писати есе, відповідати на запитання про загальні знання, повторювати підручники та ретельно аналізувати аргументи, серед інших завдань.

Просто очікуйте різноманітних відповідей на основі їхніх навчених наборів даних.

2. Розмовна мова

ChatGPT і Bing використовують модель GPT.

Ця передова система обробки природної мови (NLP) відповідає на підказки текстом, схожим на людський. Він відповідає на додаткові запитання, аналізує проблеми та оскаржує неправдиві твердження.

І ChatGPT, і ШІ Bing можуть проводити розмови. Але досліджуючи ці інструменти, ви помітите, що Bing має дещо складнішу модель – його відповіді звучать природно.

Хоча його мовна модель, GPT-3.5, генерує граматично правильні та фактичні твердження, це звучить жорстко та незграбно.

З іншого боку, Bing AI використовує GPT-4 , ітерацію мовної моделі ChatGPT. Його вихід звучить невимушено та щиро.

3. Точність даних

ChatGPT має чіткі застереження щодо неточності даних. Платформа час від часу видає невірну інформацію, оскільки має обмежені відомості про події після 2021 року. Вона навіть не знає власної дати випуску.

У той час як вдосконалена мовна модель Bing AI і інтегрована пошукова система створюють більш надійні та точні дані. На відміну від ChatGPT, Microsoft не навчала Bing на обмежених наборах даних. Натомість він використовує свою пошукову систему, щоб отримати актуальну актуальну інформацію про світові події та загальні запитання.

Варто також зазначити, що AI Bing посилається на джерела. Жодна з платформ не гарантує 100% точності, але знання того, які ресурси перевіряти двічі, спрощує перевірку фактів.

4. Математична точність

ChatGPT і Bing AI розуміють математику. Боти можуть аналізувати рівняння, виконувати обчислення на основі своїх наборів даних і генерувати результати за допомогою своїх мовних моделей.

Обидва інструменти також можуть розв’язувати елементарну арифметику. Розбіжності виникають лише тоді, коли ви досліджуєте передові галузі математики, такі як статистика, фізика та ймовірність.

Ви, звичайно, не можете очікувати 100% точних результатів. Але набір даних Bing демонструє вищу точність і розуміння, ніж ChatGPT.

Наприклад, ChatGPT неправильно відповів на просте ймовірне запитання.

Тим часом Bing AI зробив це правильно.

5. Заходи безпеки

Кіберзлочинці майже одразу почали зловживати ChatGPT. Отже, дехто вважав ChatGPT загрозою кібербезпеці , яка дозволяє шахраям писати спамові листи, розробляти зловмисне програмне забезпечення та створювати фішингові посилання.

OpenAI визнає ці проблеми. Компанія повідомляє, що ChatGPT може створювати упереджений або шкідливий контент, хоча розробники постійно працюють над безпекою.

Bing стикається з подібними ризиками кібербезпеки. Він бореться з ними, вводячи суворіші обмеження, зменшуючи сприйнятливість платформи до джейлбрейка. Розмови припиняються, якщо ви згадуєте щось незвичне.

6. Доступність

ChatGPT має обмежений доступ. Його можна використовувати тільки на веб-сайті, оскільки немає наявності мобільних або настільних додатків.

Bing AI має більш широку доступність. Ви можете використовувати його в Bing, Microsoft Edge, мобільному додатку Bing і навіть в Skype.

Проте, Bing AI не працює в Mozilla Firefox, Safari та Google Chrome. Вам потрібно завантажити Microsoft Edge. Це може бути незручним, якщо Edge не є вашим браузером за умовчанням.

7. Реєстрація

Зареєструватися в ChatGPT є дуже просто. Просто створіть обліковий запис OpenAI, зареєструйтеся в ChatGPT і дочекайтеся підтвердження. Більшість людей отримують миттєвий доступ.

Реєстрація в Bing AI може зайняти більше часу. Перші користувачі провели тижні в списку очікування, перш ніж отримати схвалення, особливо ті, хто не проживав у США.

8. Функціональність

Bing AI має більш розширену мовну модель і ширший набір даних, що покращує його функціональність порівняно з ChatGPT. Він навіть використовує свою пошукову систему, перш ніж відповісти.

Ви можете розраховувати на отримання більш точних, надійних відповідей і актуальної інформації.

Проте, розмови в Bing AI автоматично припиняються, якщо ви порушуєте вказівки, а також вам доведеться починати нову тему кожні 15 повідомлень.

Якщо ви хочете більше контролювати, спробуйте ChatGPT. Він має обмежені набори даних і працює лише на GPT-3.5, але ви можете отримати кращі результати, якщо створите креативні підказки.

9. Комісії

ChatGPT є безкоштовним багатофункціональним чат-ботом з мовною моделлю GPT-3.5. Однак, якщо вам потрібен більш складний помічник зі штучним інтелектом, OpenAI пропонує ChatGPT Plus за 20 доларів на місяць.

Він працює на GPT-4, забезпечує пріоритетний доступ і відповідає швидше.

ChatGPT Plus спочатку був обмежений для користувачів із США, але з лютого 2023 року розробники почали надавати доступ за кордоном.

Незважаючи на доступну вартість, плата за підписку є витратами.

Замість того, щоб втрачати 240 доларів на рік на ChatGPT Plus, спершу вивчіть ШІ Bing.

Він уже працює на GPT-4, і оскільки Microsoft планує монетизувати Bing через рекламу, платформа, ймовірно, залишиться безкоштовною.

Bing чи ChatGPT?

Використовуйте наведені вище пункти, щоб зробити обґрунтовану оцінку, але зауважте, що вони можуть змінитися одразу.

Технології ШІ постійно розвиваються. ChatGPT і Bing AI пропонують динамічні функції, які змінюватимуться в міру розвитку їхніх NLP-технологій.

А тим часом варто дізнатися, що ви можете робити з ChatGPT.

Усі статті